O NAS

Od 1998 roku wspieramy chorych i ich rodziny

 opieka_nad_chorym_na_alzheimeraZastanawiasz się, czy Twojemu ojcu, mamie, babci czy dziadkowi będzie u nas dobrze? Czy znajdą u nas nie tylko opiekę medyczną, ale też ciepłą rodzinną atmosferę? Czy będą traktowani po ludzku, z szacunkiem, cierpliwością, zrozumieniem i życzliwością?

Czujesz, że sama miłość, którą ich otaczasz, nie wystarcza, a postępująca utrata pamięci i ograniczenie samodzielności wymagają profesjonalnej pomocy. rece_trzymajace_wstazke_swiadomosci_alzheimeraByć może też nie masz już dość siły na to, by zapewnić dziadkowi całodzienną opiekę, by zanieść go pod prysznic, nakarmić i by się nie rozpłakać po raz kolejny, kiedy nie pamięta, kim jesteś. Jesteśmy po to, by Ci pomóc…

Co powinieneś o nas wiedzieć?

Specjalizujemy się w opiece nad osobami cierpiącymi na demencje

pomocna_dlonTo nas wyróżnia na tle tradycyjnych domów opieki dla osób starszych i schorowanych. My stawiamy na specjalizacje. Dlatego nasi lekarze i cały personel są dobrani pod kątem choroby Alzhaimera i innych rodzajów otępienia. Odwiedzający nas raz w tygodniu internista regularnie kontroluje stan zdrowia chorego, a pielęgniarze, bez względu na porę dnia, pomagają mu zajść do łazienki, umyć się, zjeść, uczesać się i ubrać.

Dbamy o rodziną atmosferę

Zwei Seniorin mit Sozialarbeiter lösen PuzzleDla wszystkich osób pracujących w naszych domach wartości rodzinne, szacunek dla starszych są niezwykle istotne. Zależy nam, by u nas senior znalazł nie tylko przytulny pokój i wartościowe, domowe jedzenie, ale też znajomych, z którymi będzie mógł porozmawiać, pospacerować, miło spędzić popołudnie. Mamy czas dla podopiecznych, atrakcyjnie zapełniamy im wolne chwile, dbamy o huczne obchodzenie świąt.

Zapewniamy opiekę stałą lub tymczasową

rodzina_chorego_na_alzheimeraZajmujemy się stałą opieką nad chorymi. Rozumiemy jednak potrzeby rodzin, które nie chcą rezygnować z osobistej opieki nad bliskimi, ale potrzebują od czasu do czasu odetchnąć i naładować baterie. Dlatego przygotowaliśmy specjalną ofertę „Wczasy z Alzheimerem”. W położonym w pobliżu Krakowa Czchowie mogą przebywać chorzy z rodziną. Ci pierwsi będą objęci specjalistyczną opieką, Ci drudzy będą mogli skorzystać z licznych atrakcji tego pięknego miejsca.

Gwarantujemy brak barier

lazienkaW domach czy mieszkaniach nie zawsze jest możliwość i nie zawsze są pieniądze na likwidację barier architektonicznych: niwelację progów, poszerzenie drzwi, dostosowanie łazienki. Nasze placówki spełniają wszystkie wymagania stawiane przed domami opieki oraz normy Unii Europejskiej.