Inne potrzeby

Opieka duszpasterska

Osoby cierpiące na Alzheimera i inne rodzaje demencji wraz z postępem choroby mają coraz większe problemy z poruszaniem się. Wyklucza to możliwość samodzielnego pójścia do sklepu, na spacer czy do kościoła. Wiemy, że uczestnictwo w życiu duchowym dla wielu osób jest niezwykle ważne, stąd też naszym podopiecznym staramy się zapewnić opiekę duszpasterską na miejscu, w Domu. Dzięki temu seniorzy bez problemu mogą się wyspowiadać, przyjąć komunię, wziąć udział w mszy świętej.


Zabawa i czas wolny

SAMSUNG DIGITAL CAMERAPensjonariusze naszych domów znajdują się w różnym stopniu rozwoju choroby, stąd też część z nich jest niemal całkowicie wycofana z życia społecznego, ale część cieszy się ze spotkań i towarzystwa.
W Domach PFLEGEHEIM dbamy o to, by seniorzy czas wolny mieli wypełniony. Taras z parasolami i wygodnymi kanapami to idealne miejsce na popołudniową kawę, potężny ogród z grillowiskami pozwala na organizację imprez z pieczeniem kiełbasek, a dzięki wieży z odtwarzaczem CD do planu tygodnia możemy wprowadzać wieczorki taneczne.


 

Sprawdź także:

 

 

Opieka medyczna
Standard pokoi
Wyżywienie
Terapia zajęciowa